MARKALAR

Özgün Zeytin § Zeytin yağı

Ayvalık' ın en büyük Zeytin yağı işletme fabrikalarından birisidir. Ayvalık' a gelip de fabrikayı ziyaret etmeyen kişi demek ki " Özgün " duymamıştır. 1922 yılında mübadele döneminde, Ayvalık' a yerleşen " Sucu " ailesi tarafından işletilmektedir. Ayvalık' a gittiğinizde muhakkak uğrayın :)

Has Ada Zeytin § Zeytin yağı

Ayvalık' ın Cunda ( Alibey ) Adasında bulunan butik işletme. Dükkan' ın metrekaresi küçük ama hizmeti ve de ürünleri devasa. Taş kahvenin arka sokağında bulunuyor. Cunda' ya gittiğinizde uğrarsınız.. :)

Monteida Zeytin § Zeytin yağı

Hayata Lezzet Katar sloganı ile hakikaten hayata lezzet katıyor. Naif şişeleri ile ayrı bir güzelliği de bulunuyor :) Kaz Dağlarının eteklerinde yer alan Havran' da kurulu tesislerinde üretim yapılmaktadır.

Adatepe Zeytin § Zeytin yağı

ADATEPE köyü, Kaz Dağlarında bulunan rum köyüdür, halen mistik havası bulunur. Rivayete göre ise bu köyde Rum güzeli Refika yaşamış aynı zamanda Adatepe Zeytinyağı firmasında yaşıyor diyebiliriz :) Küçükkuyu semtinde bulunan Adatepe Zeytinyağı firmasının aynı zamanda Adatepe Zeytinyağı Müzesi bulunuyor. Müze harika, firmanın ürünleri harika...

Nermin Hanım Zeytinliği

Harika bir kadının eseridir, Nermin Hanım Zeytinliği. İşine olan tutkusu altın madalyalar kazandırmıştır. Naifliği ve tutkusu zeytin yağı ve zeytinlerine bulaşmıştır.

Datça Köy Ürünleri

Zeytinyağı sektörüne 1949 yılında beri gönülden hizmet vermektedirler. Gönülden ve harika hizmetleri bulunmaktadır. Ballıbadem.com olarak bilinmektedir. Datça denilince aynı zamanda bizlere Badem' i hatırlatıyor desem :)

Okay Zeytin § Zeytin yağı

1959 yılından itibaren Gemlik' de faaliyetlerini sürdürmektedir. 50 yılı aşkın hizmet vermektedir. İşlerine olan sevgileri ve tutumları harikadır, ürünlerine bu harika duygular bulaşmıştır. İlk tuzsuz zeytini üreten firmadır.

Hilmi Yıldırım Zeytin § Zeytin yağı

Hilmi YILDIRIM zeytinyağı markası, Aydın iline bağlı Germencik ilçesinin Hıdırbeyli mahallesinde cumhuriyetin kuruluş döneminden kalmış zeytinyağı fabrikasını geliştirerek günümüz şartlarına uyarlayan bir aile işletmesi. Ödüllü zeytin yağlarını tattınız mı ?